HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Canon Polska - Wizje Natury 2015

canon
Canon Polska technologicznym partnerem ZPFP

Polski oddział firmy Canon, globalnego lidera w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, jest technologicznym partnerem Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2013 roku. W ramach długoterminowej współpracy firma angażuje się w wydarzenia organizowane przez ZPFP, oferując m.in. wsparcie sprzętowe i merytoryczne. Fotografowie należący do Związku są także zapraszani na szkolenia i warsztaty Canon, gdzie opowiadają o swojej pracy i dzielą się doświadczeniami.

Czytaj więcej...

Fotoforma - Wizje Natury 2015

fotoforma Jak co roku patronem technicznym festiwalu Wizje Natury jest prodealer Canon Polska – firma Fotoforma.

Fotoforma od lat wspiera przyrodników, organizując specjalistyczne warsztaty, czy też dostarczając najwyższej jakości sprzęt dla fotografów przyrody. Wobec tego nie mogło jej zabraknąć na Wizjach Natury także i w tym roku, stając się ponownie partnerem technicznym wydarzenia. Podczas Wizji Natury 2015 na swoim specjalnym stanowisku, udostępni do testów najwyższej jakości sprzęt marki Canon, który świetnie sprawdza się w codziennej pracy fotografów przyrody. Razem z Canon Polska zorganizuje także specjalne warsztaty dla przyrodników, a także przygotuje specjalne zniżki cenowe na sprzęt.

Czytaj więcej...

Wiedza i Życie - Wizje Natury 2015

wiedza i zycieNajstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 r.
Łączy solidną, niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w najważniejszych laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, a wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.
Od 2005 r. ukazuje się także kwartalnik „Wiedza i Życie. Inne Oblicza Historii” – Numer Specjalny o tematyce historycznej, skierowany do wszystkich miłośników przeszłości, ukazywanej w różnych aspektach – także tych kontrowersyjnych i nie zawsze wygodnych.

Salamandra - Wizje Natury 2015

salamandraMagazyn Przyrodniczy SALAMANDRA to popularno-naukowe czasopismo o charakterze edukacyjno-przyrodniczym, wydawane przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” od 1994 roku.

Początkowo był to czarno-biały biuletyn, który trafiał wyłącznie do członków i sympatyków Towarzystwa, wysoko oceniany pod względem merytorycznym, edukacyjnym i edytorskim. Po 10 latach jego forma została znacząco zmodyfikowana i dostosowana do zmieniających się możliwości edycyjnych i wymagań czytelników. Zarejestrowano go też pod obecnie obowiązująca nazwą SALAMANDRA Magazyn Przyrodniczy. Odtąd dwa razy do roku ukazuje się jako w pełni kolorowe czasopismo o zasięgu ogólnopolskim.

Wśród jego czytelników są m.in. liczne instytucje i osoby zajmujące się ochroną przyrody, edukacją ekologiczną, szeroko pojętą turystyką przyrodniczą, a także po prostu miłośnicy przyrody.

Czytaj więcej...

Dzikie Życie - Wizje Natury 2015

Miesięcznik Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bez pardonu opisuje problemy niszczenia i ochrony przyrody. Krytykujemy konformizm urzędników państwowych, chciwość sektora biznesowego, marazm i apatyczność tzw. ruchu ekologicznego, które są przyczynami postępującego niszczenia najcenniejszych miejsc przyrodniczych.

Podejmujemy kontrowersyjne sprawy, których unikają inne media ekologiczne. Gwarantujemy najświeższe informacje, trudne tematy, skuteczne działania. Mamy własne zdanie.

Dzikie Życie
Dzikie Życie na Facebooku

Czytaj więcej...

Niech Żyją! - Wizje Natury 2015

niech-zyja
Kampania Niech Żyją! to zorganizowany ruch społeczny, którego celem jest wprowadzenie w Polsce zakazu polowań na dzikie ptaki.

Zgodnie z naszą Wizją Natury będziemy kiedyś krajem żywych dzikich ptaków. Chcemy doprowadzić do sytuacji, kiedy w Polsce przestanie się zabijać i ranić kilkaset tysięcy ptaków rocznie po to, aby je wypchać, powiesić na ścianie, czy też włożyć w kapelusz ich pióra.

W naszym kraju poluje się obecnie na 13 gatunków ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, których populacje wykazują z roku silne tendencje spadkowe. Wszystkie dzikie ptaki, nawet pomijając wpływ polowań, poddawane są wielkiej presji człowieka, który coraz intensywniej przekształca ich siedliska.

Polowania na ptaki to nie tylko zajęcie nieetyczne, ale też nie służące niczemu poza rekreacją. Jednak rekreacja powinna ustąpić dobru wyższemu jakim jest ochrona przyrody i bioróżnorodności. Z zanikiem bioróżnorodności UE walczy od lat i od lat ponosi porażki na tym polu – różnorodność biologiczna w Europie cały czas zanika i to w coraz szybszym tempie.

Czytaj więcej...

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze - Wizje Natury 2015

wizje natury 2015-fundacja-dziedzictwo-przyrodniczeMisją Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze jest skuteczna ochrony przyrody oraz godzenie interesu ekonomicznego społeczności lokalnych z potrzebą zachowania bioróżnorodności.
Działamy w Beskidzie Niskim, Bieszczadach i na Pogórzu Przemyskim.

http://przyrodnicze.org/
http://www.facebook.com/FundacjaDziedzictwoPrzyrodnicze

Współpracujemy z WWF aby ochronić Karpaty:
http://karpaty.wwf.pl/
parent menu item not found: "130"