HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Andy Rouse - Wizje Natury 2015

Andrew Rouse
Jeden z najbardziej znanych i cenionych brytyjskich fotografów dzikiej przyrody. Ekolog. Canon Explorer. Laureat prestiżowych konkursów, m.in. Wildlife Photographer of the Year, British Wildlife Photography, Nature’s Best oraz European Wildlife Photographer of the Year. Jego prace można podziwiać na całym świecie: od kalendarzy i pocztówek zaczynając, na pokazach mody haute couture i statecznikach samolotów kończąc!

Czytaj więcej...

Bruno D'Amicis - Wizje Natury 2015

Z wielką przyjemnością prezentujemy pierwszego z zagranicznych gości Wizji Natury 2015. Bruno D'Amicis urodził się w 1979 roku w Rzymie, gdzie studiował biologię i został fotografem piszącym o dzikiej przyrodzie, specjalizującym się w górskich ekosystemach i zagadnieniach ochrony środowiska. Posiada doświadczenie oraz wykształcenie związane z ekologią zwierząt, ochroną biologiczną oraz edukacją ekologiczną. Jego zdjęcia ukazywały się w wiodących włoskich i zagranicznych czasopismach oraz książkach przyrodniczych, wliczając „National Geographic”, „GEO”, „BBC Wildlife”, „Die Zeit”, „La Repubblica” oraz „Terre Sauvage”. Wśród ważniejszych nagród, jakie zdobył, można wymienić pierwsze miejsce w kategorii Natura w World Press Photo 2014 oraz zwycięstwo w jednej z kategorii Wildlife Photographer of the Year 2014.

Czytaj więcej...

Adriana Bogdanowska - Wizje Natury 2015

Poznanianka. Przyrodnik z powołania i wykształcenia. Od 2004 roku jest redaktor naczelną Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA i praca ta pochłania ją bez reszty. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu przyrodniczych publikacji naukowych i popularno-naukowych, a także opracowań i ekspertyz, głównie dotyczących płazów i gadów. Na co dzień twardo stąpa po ziemi, wytrwale propaguje wiedzę przyrodniczą, walcząc o ochronę środowiska naturalnego. Jednak w czasie wolnym odkrywa swą romantyczną duszę. Dzieli go między podróże, śpiewanie w chórze i fotografię.

Czytaj więcej...

Mateusz Piesiak - Wizje Natury 2015

Nazywam się Mateusz Piesiak, mam 19 lat i w tym roku zaczynam studia na Politechnice Wrocławskiej. Od kiedy pamiętam interesowałem się przyrodą. Z czasem zacząłem fotografować i zobaczyłem, że sprawia mi to radość. Kontakt z naturą pozwala mi oderwać się od hucznego miasta i doświadczyć wielu niezapomnianych wrażeń, a dzięki fotografii jestem w stanie zatrzymać te wyjątkowe chwile w kadrze.

Czytaj więcej...

Łukasz Łukasik - Wizje Natury 2015

Przygodę z fotografią przyrodniczą, która okazała się trwającą już ponad 20 lat życiową pasją, rozpoczął zainspirowany przez Leszka Krzysztofa Sawickiego – późniejszego założyciela i prezesa Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Tak zaczęło się ciągłe poszukiwanie tematów, wędrówki po lesie, zasiadki nad wodą, brodzenie w bagnach i odkrywanie świata dzikiej przyrody…

Czytaj więcej...

Paolo Volponi - Wizje Natury 2015

Włoski filmowiec i fotograf, z wykształcenia socjolog. Od 2008 r. realizuje filmy przyrodnicze: pierwszy, „The last European wild horses”, o konikach polskich, dostał specjalne wyróżnienie za podejście artystyczne na międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montanie (USA). Emitowany jest przez kanały telewizyjne Planete i Fokus TV. Drugi film „Le divinita’ della montagna”, o życiu koziorożców w Alpach, wygrał festiwal filmu przyrodniczego w Scanno (Włochy) w 2012 r. W 2013 roku Paolo ukończył trzyodcinkową opowieść o Wiśle pt.: "Wisła. Od źródeł do ujścia", emitowany w TVP1, TVP Historia oraz Planete+.

Czytaj więcej...

Zenon Wojtas, Bartosz Pirga - Wizje Natury 2015

„Na tropie karpackich drapieżników”

Zenon Wojtas, urodzony w sercu Beskidu Niskiego, od 10. roku życia poznaje Puszczę Karpacką. Z wykształcenia biolog, pracownik Magurskiego Parku Narodowego. Specjalizuje się w monitoringu wilków, rysi i niedźwiedzi oraz żbików i ich ofiar na terenie Karpat. Fotografuje dziką przyrodę – uwiecznia zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jego główne zainteresowania badawcze i zawodowe dotyczą biologii i ekologii drapieżników oraz interakcji między zwierzętami.

Bartosz Pirga, od 2009 roku pracuje w Bieszczadzkim Parku Narodowym zajmując się monitoringiem fauny. Kariera zawodowa obejmuje udział w projektach badawczych dotyczących dużych drapieżników (wilków, rysi, żbików i niedźwiedzi) realizowanych przez jednostki PAN w Krakowie i Warszawie. Główne zainteresowania badawcze i zawodowe dotyczą biologii, ekologii i relacji czaso - przestrzennych drapieżników i ich ofiar oraz wdrażania nowoczesnych metod monitoringu populacyjnego na obszarach przyrodniczo cennych.

Czytaj więcej...

Jerzy Dolata, Andrzej Waligóra, Rafał Gorączniak - Wizje Natury 2015

„Przygody Bronka, Rafała i Jerzego na Dzikim Zachodzie”
Podczas naszej opowieści pokażemy Wam zdjęcia powstałe podczas wspólnych wypraw na południowy zachód USA. Opowiemy o najciekawszych miejscach i sytuacjach.  Zabierzemy Was na bezdroża Dzikiego Zachodu, do miejsc znanych i spektakularnych oraz do tych nieco mniej znanych, choć naszym zdaniem ciekawszych. Opowiemy o tym czy lepiej robić zdjęcia samemu, czy w grupie, i czy lepiej spać w namiocie samotnie, czy w towarzystwie.

Czytaj więcej...

OS ZPFP

ZPFP OS logotypOkręg Śląski ZPFP zrzesza członków z rejonu województwa śląskiego, liczy teraz 41 osób. Od powstania przed 19 laty uczestniczy w życiu kulturalno-artystycznym województwa poprzez spotkania otwarte dla publiczności, wystawy fotografii przyrodniczej, organizowane konkursy, warsztaty terenowe, pokazy zdjęć czy plenery fotograficzne organizowane również z myślą o fotografach przyrody z całego Kraju. Prowadzi stronę internetową, ma swój profil na Facebooku. Jego członkowie są obecni na portalach internetowych, grupach dyskusyjnych, w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz licznych wydawnictwach przyrodniczych.
 

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"