HeaderSearchForm

Wystawa Przemysława Degórskiego "W obiektywie przyrodnika"

Zdjęcie przedstawiające Przemka Degórskiego robiącego zdjęcie w terenie. W tle widać brzozy oraz porośnięty mchem zwalony pień. Las jest pozbawiony liści. Przemek jest wpatrzony w dal. Ma krótko przystrzyżoną brodę i włosy. Ubrany jest w czarną, ocieplaną kurtkę i czapkę z daszkiem w barwach kamuflujących. Obsługuje lustrzankę ustawioną na solidnym statywie.Zapraszamy na wystawę fotografii naszego kolegi Przemysława Degórskiego przedstawiających przyrodę Ziemi Gnieźnieńskiej podglądaną o różnych porach roku.
Pozornie zwyczajne miejsca: lasy, łąki, brzegi wód, zwierzęta, rośliny, mogą stać się fascynujące i tajemnicze. Autor zdjęć ma swoje ukochane przestrzenie, do których wielokrotnie wraca, by
zatrzymać ich urok w rozmaitych okolicznościach i okresach roku.
Wernisaż wystawy odbędzie się 25 października 2019, o godzinie 18:00 w czytelni na piętrze II LO w Gnieźnie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2019.
Przemysław Degórski - rodowity gnieźnianin, rocznik 1967, z wykształcenia biolog i chemik. Fascynacja fotografią pojawiła się w latach licealnych, od tego czasu rzadko rozstaje się z aparatem. Od 2001 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie jest członkiem zarządu Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. Zajmuje się edukacją fotograficzną. W ciągu minionych lat prowadził liczne warsztaty w tej dziedzinie. Z racji przyrodniczych zainteresowań najchętniej fotografuje piękno natury, ale nie stroni również od innych tematów.
Plakat reklamujący wystawę. W tle widoczne jest zdjęcie przedstawiające krople rosy pokrywające drobne rośliny. Krople rozmywają się tworząc jasne krążki, scena jest oświetlona od tyłu ciepłym światłem słońca. Wystawa nosi tytuł 'W OBIEKTYWIE PRZYRODNIKA' i zacznie się wernisażem 25 października 2019 o godzinie 18:00. Potrwa do 30 listopada 2019. Mecenas wystawy: Powiat Gniezno, Organizator: Czytelnia na piętrze, I Liceum Ogólnokształcące imienia Bolesława Chrobrego w Gnieżnie, Partner: Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski Gniezno, Patroni Medialni: Powiatowy Portal Informacyjny informacjelokalne.pl, Popcentrala, Tv Gniezno, moje-gniezno.pl, Plus Radio 89,5 FM, Radio Gniezno, Przemiany, Gniezno24.com, Radio Poznań.
parent menu item not found: "130"