HeaderSearchForm

Wernisaż wystawy pt. "W pogoni za ulotną chwilą" w Tucholskim Ośrodku Kultury"

Tuchola - kolejna odsłona wystawy Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody pt. "W pogoni za ulotną chwilą".
Na zaproszenie Tucholskiego Ośrodka Kultury, przy współudziale Wdeckiego i Tucholskiego Parku Krajobrazowego, mieliśmy zaszczyt zaprezentować naszą zbiorową wystawę, której wernisaż odbył się w piątek, 13-tego stycznia 2017 roku.
W przepięknej sali wystawowej, w cudownie zaaranżowanej przestrzeni, mieliśmy okazję przenieść się z szaro - burej miejskiej zabudowy w bajkowy świat przyrody. Dzięki naszym koleżankom i kolegom z Okręgu Toruńskiego, uczestnicy wernisażu mogli udać się w pogoń za tymi momentami przyrodniczej rzeczywistości, które na co dzień nie są dostrzegane przez część społeczeństwa. Niejednokrotnie, ze względu na trudy wyprawy, na odległość, nie mamy możliwości uzmysłowić sobie jakie piękno nas otacza. Fotografowie przyrody Okręgu Toruńskiego, wcielając się w rolę poszukiwaczy, wyposażeni w ogromną pasję, nie bacząc na trudy jakie ich po drodze czekają, przemierzają niekiedy ogromne przestrzenie, by ujrzeć tę jedną, niepowtarzalną i ulotną chwilę. I nie tylko upajają się widokiem tej chwili, ale także zamrażają ją w kadrze, by móc później pokazać ją innym, zachęcając do naśladowania. To, co przedstawiliśmy w naszych kadrach, to jest ten moment, za którym zmierzaliśmy. Czy jest to już ta ulotna i niepowtarzalna chwila, oceńcie Państwo już sami.
 
 
 
 Tekst i zdjęcia Janusz Kępa


parent menu item not found: "130"