HeaderSearchForm

Wystawa "W pogoni za ulotną chwilą"

Toruń, Dom Muz, 20.10.2016 godz. 18.00
Kolejna wystawa fotografii przyrodniczej pt. „W pogoni za ulotną chwilą” została przygotowana przez członków oraz sympatyków Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Już tytuł wystawy sugeruje, że autorzy prezentowanych zdjęć nie tylko naciskają spust migawki swojego aparatu fotograficznego i już jest gotowa fotografia, którą można zaprezentować szerszej publiczności, ale przede wszystkim traktują naciśnięcie migawki jako ostatni z elementów długiej, żmudnej drogi otrzymania gotowego dzieła. By widz mógł zobaczyć finalny obraz, autor prezentowanej fotografii długi czas poszukuje miejsca, okoliczności i bohatera, którego chce pokazać. W przypadku fotografii przyrodniczej, w przypadku fotografii ptaków i zwierząt, a taka jest przede wszystkim prezentowana w Domu Muz, autorzy prac poznają najpierw teoretycznie bohaterów swoich zdjęć, poznają ich cechy charakterystyczne, zwyczaje, miejsca występowania, by potem, najczęściej z zasiadki lub jakiegoś ukrycia, o określonej porze roku i dnia, w ciekawych okolicznościach bezkrwawo strzelić ze swojego sprzętu tak, aby oglądany obraz przedstawiał ten jeden, jedyny i niepowtarzalny moment zachwycający widza. Często się zdarza, że pomimo tak wielu przygotowań włożonych w sesję, jej efekt jest niezadawalający. Dotyczy to praktycznie wszystkich, ale o wielkości fotografa decyduje również i jego podejście do niepowodzeń. Ci bardziej wartościowi nie bacząc na pewne niedogodności np. para dnia czy nocy, teren – bagno, piach, woda, obecność czy nieobecność bohatera, zdobędą upragniony kadr prędzej czy później. Im więcej włożą trudu w realizację swojego projektu, tym większą sprawi im to frajdę.
Czy oglądający to docenią ?
Podczas wystawy organizujemy konkurs więcej informacji poniżej:
 
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
 
§ 1
Organizator konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński
2. Konkurs realizowany jest w ramach wystawy fotograficznej pt. „W pogoni za ulotną chwilą” organizowanej przez Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński i Dom Muz w Toruniu w okresie 20.10.2016 r do 19.11.2016 r. 
§ 2
Przedmiot konkursu
1. Przedmiotem konkursu jest wybór autora najpiękniejszych fotografii wystawy.
2. Wybór autora najpiękniejszych fotografii (planszy autorskiej) wystawy zrealizowany będzie poprzez głosowanie gości odwiedzających wystawę, na przygotowanych kartach do głosowania.
§ 3
Uczestnicy konkursu
1. Konkurs jest skierowany do wszystkich odwiedzających wystawę.
2. W konkursie nie biorą udziału autorzy prezentowanych prac.
§ 4
Zasady konkursu
1. Udział w konkursie jest dobrowolny.
2. Każdy z uczestników oddaje tylko jeden głos i tylko na jednego autora.
3. Uczestnik konkursu podaje na karcie do głosowania swoje imię i nazwisko, adres mailowy lub numer telefonu.
§ 5
Rozstrzygnięcie konkursu
1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu wystawy w obecności jury tj. Dyrektora Domu Muz i Prezesa Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński.
2. Autorem najpiękniejszych fotografii wystawy zostaje osoba, na którą padło najwięcej głosów.
3. Spośród uczestników konkursu, którzy zagłosowali na autora najpiękniejszych fotografii, zostanie wylosowana osoba, która zostanie uhonorowana nagrodą w postaci limitowanej edycji bestsellerów "Ptaki Polski" tom. I i II autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza. Zostanie ona o tym fakcie poinformowana mailowo lub telefonicznie
4. Odbiór nagrody odbędzie się w ciągu 2 tygodni od dnia ogłoszenia wyników w siedzibie Domu MUZ w Toruniu.
§ 6
We wszystkich sprawach nie uregulowanych Regulaminem decyduje Jury i ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Jury.
Janusz Kępa
parent menu item not found: "130"