HeaderSearchForm

Fotorelacja z rozstrzygnięcia Fotografa Roku 2019

 
Witajcie drodzy entuzjaści fotografii przyrodniczej.
Oto garść informacji ze spotkania członków i sympatyków ZPFP Okręgu Toruńskiego.
No może w jednej garści nie wszystko się zmieści bo działo się dzisiaj, działo.
Jak nigdy emocje na spotkaniu (mówiąc kolokwialnie) sięgały zenitu. Tak, tak to nie przesada. To właśnie 5 marca był tym dniem, w którym miał rozstrzygnąć się nasz okręgowy konkurs na FOTOGRAFA ROKU oraz, co nie mniej istotne, na FOTOGRAFA PUBLICZNOŚCI.
 
 
Atmosferę podkręcał kolega Prezes – Janusz Kępa, który tradycyjnie podziękował za przybycie i powitał wszystkich obecnych, usprawiedliwiając również tych, którzy nie mogli przybyć.
Po krótkim wprowadzeniu Janusz przedstawił jury konkursu, któremu przewodniczył Daniel Pach a członkami byli: Edyta Werner z Urzędu Wojewódzkiego oraz Leszek Wasielewski z Urzędu Marszałkowskiego.
 

Gorące podziękowania dla osób wspomagające organizację konkursów spłynęły na Magdę Majewską oraz Pawła Rzeszota za oprawę graficzną i przygotowanie dyplomów. Na szczególne podziękowania zasłużyli również Piotr Szumigaj, który de facto przeprowadził konkurs na FOTOGRAFA PUBLICZNOŚCI, oraz Michał Fabiszewski za przygotowanie i zakup nagród rzeczowych.
Przed ogłoszeniem werdyktu jury, głos zabrał jego przewodniczący Daniel Pach. W kilku słowach ocenił nadesłane prace konkursowe oraz określił ogólne zasady, którymi kierowała się komisja przy ocenie fotografii. Jak podkreślił w zasadzie werdykt jury jest wskazaniem jednogłośnym, gdyż podczas obrad wszyscy członkowie komisji byli zgodni, co do wyłonionych laureatów.
Jak już wspominałem emocje były tak wielkie, że nawet sprzęt odmówił posłuszeństwa. Ale dla rozładowania atmosfery przeprowadzono konkurs z nagrodami dla osób, które oddały swój głos w konkursie na FOTOGRAFA PUBLICZNOŚCI. Szczęśliwcami nagród zostali: Wiktor Blokowski, Daniel Pach oraz Jerzy Holc.
Po uporaniu się ze złośliwością przedmiotów martwych mogliśmy, już nieco rozluźnieni, zapoznać się z wyróżnionymi i nagrodzonymi pracami. Na tę okoliczność Janusz przygotował pokaz multimedialny, w którym przedstawił nagrodzone prace. Po przedstawieniu każdej
z kategorii laureaci otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Z resztą, co ja będę więcej pisał. Sami zobaczcie jakie piękne zdjęcia zostały nagrodzone
i uwierzytelnione pięknymi dyplomami.
Serdeczne gratulacje.
W pełnej rozdzielczości zdjęcia można obejrzeć: http://zpfp.pl/okreg-torunski/o-nas/2014-06-11-09-55-59
A i jeszcze jedna rzecz, o której nie mogę zapomnieć. Nie było by wspaniałej oprawy gdyby nie gościnne progi Firmy EMTOR za co tradycyjnie już dziękujemy koledze Jurkowi Holcowi.
 
Tekst i zdjęcia: Andrzej Składanowski
parent menu item not found: "130"