HeaderSearchForm

Spotkanie styczniowe

W dniu 22 stycznia mieliśmy pierwsze w 2019 roku spotkanie Okręgu Toruńskiego ZPFP. Tradycyjnie odbyło się ono w gościnnych progach firmy EMTOR w Toruniu. Przybyłych powitał prezes naszego okręgu Janusz Kępa. W pierwszym punkcie naszej agendy wysłuchaliśmy podsumowania z działalności naszego okręgu toruńskiego, za rok 2018. Kolega Janusz przedstawił krótkie sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że wydatki
w 2018 roku nie przekroczyły naszych wpływów, co należy uznać za dobry wynik finansowy. Przy tej okazji przypominamy o wpłatach na poczet składek członkowskich na rok 2019.
W podsumowaniu roku nie mogło zabraknąć informacji o stale zwiększającym się składzie osobowym, który na koniec 2018 roku osiągnął „oczko”, czyli 21 osób. A należy nadmienić, iż kolejne 3 osoby kandydują na członków. Tak więc rozwijamy skrzydła
i zataczamy coraz szersze kręgi.
Swoje umiejętności fotograficzne mogliśmy sprawdzić w czasie dwóch plenerów, jakie zostały zorganizowane w minionym roku. Tematem wiosennego wyjazdu były rozlewiska Narwi nieopodal Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jesienią wybraliśmy się do malowniczo położonego Górzna. Obydwa plenery uznaliśmy za bardzo udane.
Pod koniec roku mieliśmy okazję zaprezentować swoje prace na wystawie w Młynie Wiedzy. Organizatorem i koordynatorem wszelkich spraw dotyczących wystawy był Piotr Olkiewicz. Wystawa połączona została z promocją naszego związkowego kalendarza. Oczywiście jego ozdobą są wykonane przez nas fotografie. Piotr wykazał się wielką operatywnością, co poskutkowało zebraniem od sponsorów niezbędnych funduszy. Należą się w tym miejscu podziękowania dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Urzędowi Marszałkowskiemu, Urzędowi Miasta Torunia a także Jurkowi Holcowi.
Podsumowując miniony rok, kolega Janusz przypomniał o osiągnięciach indywidualnych naszych członków, którzy uczestniczyli w wielu konkursach i wystawach. Dla przypomnienia są to; Dawid Brożek, Michał Fabiszewski, Piotr Górny, Jurek Holc, Magda Majewska, Marcin Niesyn i Michał Zieliński. Jeśli ktoś nie został wymieniony to przepraszamy ale o innych nic nam nie wiadomo. Wypada również dodać, iż nasi koledzy: Michał Fabiszewski, Michał Zieliński oraz Jurek Holc brali udział w programie telewizji regionalnej pt. „Spotkania z ekologią”, przedstawiając swoją pasję, którą jest fotografowanie przyrody.
Michał Fabiszewski oraz Wiktor Blokowski zostali poproszeni by przewodniczyć jury konkursu fotograficznego organizowanego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Efektem wytypowania najlepszych zdjęć było wydanie albumu zatytułowanego „Cztery Pory Roku w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.
Nasz okręg widoczny jest także podczas pracy z młodzieżą, w której próbujemy zaszczepić młodym pasję fotografowania przyrody. Takie właśnie warsztaty poprowadzili Michał Fabiszewski, Janusz Kępa, Paweł Rzeszot, Wiktor Blokowski i Liliana Cieszyńska.
Podsumowując naszą aktywność w minionym roku, Janusz nadmienił, iż za sprawą Piotra Szumigaja ruszył wewnętrzny konkurs „Liga Fotografów OT ZPFP. Piotr, pomysłodawca, koordynator a zarazem prowadzący całe przedsięwzięcie przedstawił sprawozdanie, z którego wynika, iż czynnych uczestników było zaledwie 14 osób. Wśród wszystkich miesięcznych pojedynków fotograficznych najwięcej zwycięstw odniósł Michał Zieliński i to on został zwycięzcą Ligi 2018r. Miejsce drugie zajął Michał Fabiszewski
a miejsce 3 zajęli Bartosz Rakoczy, Wiktor Blokowski i Piotr Szumigaj. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody dla laureatów w postaci pięknie wydanych albumów ufundował Wdecki Park Krajobrazowy a siatkę maskującą dla Michała Zielińskiego ufundował Zarząd OT ZPFP.
 
Na zakończenie spotkania Michał Fabiszewski przedstawił propozycję przygotowań do Festiwalu „Wizje Natury” w Izabelinie, gdzie mamy się zaprezentować z jak najlepszej strony, jako Okręg Toruński ZPFP. W wyniku gorącej dyskusji ustaliliśmy priorytety działań
i sformułowaliśmy najważniejsze zadania, które należy zrealizować, aby prezentacja naszego okręgu wypadła jak najlepiej. Jedna prośba pozostaje niezmienna – zaangażowanie wszystkich członków w poszczególne zadania, ale o tym z pewnością jeszcze będzie mowa.
I to by było tyle jeśli chodzi o sprawozdanie z pierwszego w 2019r. spotkania członków ZPFP OT.

 Tekst: Andrzej Skaładanowski

parent menu item not found: "130"