HeaderSearchForm

Wernisaż w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie

 
Tym razem, w dniu 2 marca 2017 r. spotkaliśmy się w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, aby uczestniczyć w wernisażu kolejnej, bo piątej już edycji fotograficznej wystawy pt „W pogoni za ulotną chwilą” autorstwa członków i sympatyków Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Organizatorem wystawy jest Okręg Toruński Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.Pomoc uzyskaliśmy również od naszego sponsora tj. firmy LUME JET z siedzibą w Coventry, która między innymi zajmuje się wydrukami fotograficznymi wykorzystując nową technologię LED.
Prowadzący spotkanie, gospodarz obiektu - Pan Andrzej Szalkowski - dyrektor Muzeum, bardzo miło przywitał wszystkich przybyłych gości. Pozytywnie zaskoczył dużą wiedzą przyrodniczą, fotograficzną oraz działalnością naszego związku. Poczuliśmy się, jakbyśmy byli na naszym comiesięcznym spotkaniu związkowym, ale w zdecydowanie lepszej oprawie.Aby każdemu z oglądających wernisaż utkwił w pamięci, autorzy prac obecni na imprezie, opowiadali o jednym swoim zdjęciu, które uważali za najlepsze. Pierwszy wystąpił Michał Fabiszewski, a mówił o fotografii przedstawiającej pisklaka zausznika, którą wykonał pod spektakularnie zachodzące słońce. Następnie Paweł Rzeszot zapoznał nas z niezwykłą, ulotną chwilą, trwającą tylko kilka sekund, fotografując rzadki gatunek „szczudłaka”. Dawid Brożek udzielił wykładu o pięknie wybarwionym zimorodku i dowiódł skąd wzięła się jego nazwa. Z kolei Marian Strześniewski przedstawiając swoje prace opowiedział o osobistych marzeniach fotograficznych. Nietypowy Wiktor Blokowski trochę uciekł od zaprezentowania swojego najlepszego zdjęcia. Zaproponował jednak gościom, aby zadawali mu pytania. Dzięki temu wciągnął ich w dialog, który rozciągnął się bardzo w czasie.Myślę, że trochę nietypowa formuła spotkania, pozwoliła wszystkim oglądającym również uczestniczyć w fotograficznej pogoni za ulotną chwilą.
 
Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w podziękowaniu za piękne obrazy „Ulotnej chwili” sprezentował upominki w formie książki dla każdego uczestnika. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym za przybycie. 21 marca zapraszamy młodzież do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej na spotkanie z członkami ZPFP OT ,którzy poprowadzą warsztaty fotograficzne. 
parent menu item not found: "130"