HeaderSearchForm

Jesienny plener Okręgu Mazowieckiego

Drodzy plenerowicze!
Za niecałe 2 tygodnie rozpoczynamy plener fotograficzny w Borach Tucholskich, zatem garść informacji o nim:
Bazą noclegową pleneru będzie Zagroda u Tomka w miejscowości Ostrowite k/Czerska, położonej w sercu Borów Tucholskich, w Tucholskim Parku Krajobrazowym. Bliższe informacje o tym miejscu można znaleźć pod linkiem:
http://utomka.itpstudio2.serwery.pl/index.php?id=2
Koszt zakwaterowania z wyżywieniem to 70 zł / dobę /os. (płatne na miejscu)
Najwygodniejsza trasa dojazdu z Warszawy do miejscowości Ostrowite to autostrada A2 i A1 (do węzła Warlubie), a następnie szosą Nr 238 prze Osie, Tleń, Śliwice do celu. Odległość to prawie 400 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. W załączeniu przesyłam mapkę trasy, a także mapkę okolic miejscowości Ostrowite z lokalizacją Zagrody.
Program pleneru wygląda następująco:
8 października (czwartek) przeznaczamy na dojazd do m. Ostrowite; zakładam przyjazd na miejsce ok. godz. 15. Po zakwaterowaniu dla chętnych rekonesans - spacer  wokół jez. Ostrowite (ok. 4 km).
9 października (piątek)
Jeśli pogoda dopisze udamy się na świt do rezerwatu Ustronie. Po śniadaniu (8 - 9) odwiedzimy rezerwaty przyrody Jezioro Zdręczno i Jeziorka Kozie z ciekawą roślinnością bagienną. Po południu wizyta w Rezerwacie Cisów nad Czerską Strugą. Powrót na obiadokolację o godz. 18.
Po obiadokolacji możliwe pokazy slajdów (proszę o przygotowanie swoich prezentacji).
10 października (sobota)
Po śniadaniu (8 - 9 ) wyruszymy do Rezerwatu Dolina rzeki Brdy. Odwiedzimy południową część rezerwatu w pobliżu miejscowości Świt z uroczyskiem Piekło oraz część środkową w pobliżu leśniczówki Woziwoda. Udamy się także do Parku Dendrologicznego nad Stążką ze ścieżką przyrodniczą Jelenia Wyspa. Po południu odwiedzimy wieś Krąg ze starą architekturą drewnianą.
Powrót na obiadokolację o godz. 18.
11 października (niedziela)
Po śniadaniu (8 -9) zakończenie pleneru i powrót do Warszawy.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na plenerze!
Zbyszek Bochenek
tel: 514 986 310
 
 
parent menu item not found: "130"