HeaderSearchForm

Otwarte spotkanie jubileuszowe OM ZPFP 8.10 na Bielanach

Zapraszamy na zestaw pokazów multimedialnych i prezentacji na dużym ekranie.
Będziemy świętować i przypominać 25 lat Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wstęp wolny.
OM spot baner 21-10-w 1200
 
W programie:
- pokazy multimedialne na dużym ekranie
- wspomnienia i wyróżnienia z okazji 25-lecia okręgu
- prezentacja historii i wybranych fotografii z konkursu na Fotografa Roku
- fotografie nagrodzone w dwóch ostatnich edycjach konkursu
- pokaz zdjęć z Mazowsza
- wystawa fotograficzna.
Zapraszamy członkinie i członków, kandydatów, naszych sympatyków, miłośników fotografii, zwłaszcza przyrodniczej, osoby wrażliwe na piękno przyrody i jej los.
 
Związek Polskich Fotografów Przyrody rozpoczął działalność w czerwcu 1995 roku z inicjatywy Leszka Krzysztofa Sawickiego. Grupa założycieli liczyła 21 osób, jednak liczba zgłoszeń bardzo szybko rosła i kilka miesięcy później podjęto decyzję o powołaniu okręgów.
Formalnie okręgi powołano w listopadzie 1996 roku, jednak nasz okręg działał już od marca.
Aktualnie związek liczy około 480 pasjonatów fotografii przyrodniczej, zrzeszonych w 13 okręgach, spośród których największy jest mazowiecki (nieco ponad 110 członków). Do związku należeć może każdy fotografujący, bez względu na wykonywany zawód, wykształcenie, miejsce zamieszkania itp.
Okręg Mazowiecki organizuje spotkania, wystawy, plenery, konkursy kwartalne oraz wewnętrzny konkurs na Fotografa Roku, którego efekty do wybuchu pandemii prezentowane były zwykle wczesną wiosną na wystawie w warszawskim Muzeum Ziemi PAN. Obecnie nasza działalność odbywa się w dużym stopniu online, między innymi w ramach zamkniętej grupy.
Okręg Mazowiecki zrzesza głównie fotografki i fotografów z województwa mazowieckiego, ale jest też wśród nas kilka osób mieszkających dalej, także za granicą. Członkowie OM mają na swoim koncie wiele publikacji, wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz nagród w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.
ZPFP przywiązuje dużą wagę do zasad etycznych w fotografii, zebranych w 2004 roku w Kodeksie Etycznym ZPFP. Od 15 lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z otwartym konkursem pokazów zdjęć przyrodniczych. Natomiast od 2002 roku konkurs wewnętrzny na fotografie roku.
 
parent menu item not found: "130"