HeaderSearchForm

Pożegnanie Eli Zadory-Zuzelskiej

W czwartek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że odeszła Ela Zadora-Zuzelska. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 30 czerwca o godz. 14:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (Plac Wolności 3) w Nieporęcie. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, bliskim, przyjaciołom...
Graff 18-05 Gostomia 01 Ela-kadr sepia 1200
Była artystką plastykiem z licznymi sukcesami na koncie (odnośnik poniżej).
Od czerwca 2018 roku należała do Okręgu Mazowieckiego ZPFP, zaś zdjęcia przynosiły jej coraz więcej nagród oraz wyróżnień na konkursach międzynarodowych (lista na stronie autorskiej). W czasie spotkań okręgu w Warsztatcie prezentowała m.in. fotografie dębów rogalińskich, także w estetyce podczerwieni, suche kwiaty... Jej prace były intrygujące, czasami odróżniały się mocno od tego, co zwykle przedstawiamy na spotkaniach.
Dwukrotnie uczestniczyła w organizowanych przez nas plenerach nad Pilicą.
Graff 18-05 Pilica-dz1 wieczor 11 kadr sepia 1200
 
Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1986 roku. Zrzeszona była w warszawskim okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP).
Była jednym z założycieli i wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
Warto odwiedzić jej stronę autorską i obejrzeć różne prace zebrane w ciekawe, czasami zaskakujące zestawy oraz cykle. A także przeczytać długie listy z informacjami o nagrodach, wystawach, publikacjach.
Graff 18-05 Pilica-dz2 wieczor 18 kw sepia 1200
 
W imieniu Zarządu OM ZPFP
Irek Graff
parent menu item not found: "130"