HeaderSearchForm

Konkurs OM ZPFP na FR 2020 - Świat w naszych rękach


KATEGORIA: ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH
Nagroda 1: Janina Godlewska-Gorczyca - Przeprowadzka
Nagroda 2: Michał Zabokrzecki - I co ja teraz pocznę
Nagroda 3: Agnieszka i Włodek Bilińscy - Na czatach
Wyróżnienie: Robert Gondek - Gniazda z sieci i żyłek
SW 1 SW-029 Godlewska-k pasek HD
Opis autorki:
W sierpniowy poranek zobaczyłam jeża przenoszącego przez ulicę swoje maleństwo. Przypuszczam, że ich gniazdo zostało zniszczone i mama szukała dla nich nowego miejsca do zamieszkania.
Warszawa, ul. Agrykola
J.G.G.
Poniżej pełna galeria i opisy autorskie pozostałych zdjęć.
Nagroda 2: Michał Zabokrzecki - I co ja teraz pocznę
SW 2 SW-033 Zabokrzecki pasek HD
Zdjęcie zrobione w czasie żniw, przedstawia zająca wypłoszonego z łanu zboża przez pracujący kombajn. Rolnicza działalność człowieka zmienia środowisko tworząc nowe możliwości dla zwierząt ale też niosąc liczne zagrożenia. Dużym problemem jest postępująca intensyfikacja upraw rolnych i powstawanie wielkoobszarowych monokultur uprawnych.
M.Z.
- - -

Nagroda 3: Agnieszka i Włodek Bilińscy - Na czatach
SW 3 SW-064 Bilinscy pasek HD
Strategia łowiecka zimorodków, to czatowanie na wystających nad wodę trzcinach, kołkach, gałęziach i wnikliwa obserwacja poruszających się w wodzie rybek w celu wybrania ofiary. Jednak świat się zmienia, zimorodki idą z duchem czasu i coraz częściej widzimy, że wykorzystują łodzie i jachty w portach jako miejsce obserwacji wodnego życia.
[zimorodek zwyczajny, Alcedo atthis]
A. i W.B.
- - -
 
Wyróżnienie: Robert Gondek - Gniazda z sieci i żyłek
SW W SW-075 Gondek pasek HD
Kenia. Jezioro Naivasha. Niewielka zatoczka, a w niej codzienne życie. Rybacy wracający z codziennych połowów w parę chwil sprzedają to, co udaje im się złowić. Tuż obok kilka drzew z wiszącymi gniazdami wikłaczy.
Gniazda są niezwykle kolorowe. Ptaki zamiast korzystać z traw, z których budowały gniazda do tej pory, korzystają z żyłek i fragmentów kolorowych sieci pozostawionych przez rybaków w jeziorze i na brzegach
R.G.
parent menu item not found: "130"