HeaderSearchForm

Konkurs OM ZPFP na FR 2020 - Kompozycja i forma


KATEGORIA: KOMPOZYCJA I FORMA
Nagroda 1: Katarzyna Ciesielska-Faber - Wielka Łapa
Nagroda 2: Robert Przybysz - bez tytułu
Nagroda 3: Agnieszka i Włodek Bilińscy - Jesiennie
Wyróżnienie: Piotr Buda - W kolorowym matriksie
Wyróżnienie: Janusz Kaczmarczyk - Linie i zmarszczki
KF 1 KF-018 Ciesielska-k pasek 1200
Opis autorki:
Joshua Tree National park w Kalifornii (USA) słynie z różnorodnych formacji skalnych, wśród których są głazy o niesamowitych kształtach. Skała na zdjęciu skojarzyła mi się z kocią łapą. A Tobie co przypomina?
K.C.F.
Poniżej pełna galeria i opisy autorskie pozostałych zdjęć.
Nagroda 2: Robert Przybysz - bez tytułu
KF 2 KF-035 Przybysz pasek 1200
Zdjęcie powstało nad Wisłą niedaleko Warszawy. Zaintrygowało mnie ogromne skupisko szpaków szukających miejsca na nocleg. Stwarzane przez nie na niebie niezwykle kompozycje zmieniały się co sekundę, a perfekcjonizm synchronizacji lotu zdawał się mówić, że to jeden żywy organizm. Oto pojedynczy kadr z tych niezliczonych momentów, który każdy może zinterpretować według własnego wyobrażenia.
R.P.
- - -

Nagroda 3: Agnieszka i Włodek Bilińscy - Jesiennie
KF 3 KF-027 Bilinscy pasek 1200
Czasem zupełnie niepozorna rzecz może stać się tematem fajnego ujęcia. Zwykły opadły liść utknął w płytkiej wodzie górskiego potoku, a drobne, opływające go falki, stworzyły ciekawe tło i całość na tyle nas zaintrygowała, że powstało to zdjęcie.
A. i W.B.
- - -
 
Wyróżnienie: Janusz Kaczmarczyk - Linie i zmarszczki
KF W KF-014 Kaczmarczyk pasek 1200
Zdjęcie zostało wykonane na nadmorskiej pustyni w Omanie. Ponad godzinę przed wschodem słońca pył zawieszony w powietrzu rozprasza światło tak, że piasek, w rzeczywistości żółto-beżowy przybiera niesamowite barwy poprzez czerwienie, róże aż do fioletów. Nie widać tego gołym okiem, bo jest za ciemno, ale matryca aparatu rejestruje tą niezwykłą kolorystykę. Krawędzie wydm są w znacznym oddaleniu od siebie więc dla uzyskania ostrości w całym kadrze zdjęcie zostało złożone z kilku zdjęć, na których głębia ostrości obejmowała kolejne wydmy.
[technika: focus stacking]
J.K.
- - -
 
Wyróżnienie: Piotr Buda - W kolorowym matriksie
KF W KF-076 Buda pasek 1200
Zdjęcie zrobiłem na plaży nad Bałtykiem. Specjalne okoliczności? Nie! Najgorsze (pozornie?) warunki dla fotografa: upalne południe, bezchmurne niebo, flauta, tłum plażowiczów i dzieci biegające po kolorowych kamykach.
P.B.
parent menu item not found: "130"