HeaderSearchForm

Konkurs OM ZPFP na FR 2020 - Jury

FR-20 OM Jury 1200
Przedstawiamy naszych tegorocznych jurorów - biografie i przykładowe fotografie poniżej
 
Tomasz Młynarczyk - Przewodniczący Jury
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (Prezes Okręgu Lubelskiego) oraz Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka, mieszka w Radzyniu Podlaskim.
Zajmuje się fotografią koncepcyjną i eksperymentalną, oraz szeroko rozumianą fotografią społeczną. Dokumentuje i analizuje przenikanie się kultur, tradycji i wiary terenów Polski Wschodniej.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2019 w dziedzinie sztuk wizualnych.
Autor wystaw indywidualnych: „Gdzie jest pałac” , „Struktury, faktury, formy” , „Radzyń 7.00” , „Światło-wody” , „Prawosławie” , „Archiwum – forma i światłocień” , „Bal” , „Trzepak” , „Ostatni seans” , „Żebro Adama” oraz „Trisomia 21”, „In memoriam”. Udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Węgry, Francja).
Założyciel Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”, Współtworzył Grupę Twórczą MOTYCZ. Fotograf Roku 2003 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat licznych konkursów krajowych i zagranicznych, np.: ”Radzyński Bakałarz 2014” za „Walizkę Józefa Karłowicza” Dominiki Leszczyńskiej i Tomasza Młynarczyka jako najlepsza praca historyczna mająca charakter naukowy.
Autor albumów: „Radzyń w fotografii Tomasza Młynarczyka”, „Na moje oko”, „Sacrum przydrożne”, „Teatr w teatrze”, „Majówki”. Współautor albumów m.in.: „Dolina Tyśmienicy”, „Kock w fotografii”, „Walizka Józefa Karłowicza”, „Dwudziestolecie Beatyfikacji Męczenników z Pratulina”, „Janów Podlaski w dziejach Diecezji Siedleckiej. Wydanie Jubileuszowe” , ”Mocni wiarą i miłością Maryi. Wydanie Jubileuszowe”, „Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary pełen tajemnic”, „Arti Sentemo – Kameralna Orkiestra Akordeonowa”.
https://www.facebook.com/bocianpl

Cytat z historycznego podsumowania konkursu ZPFP w 2004 roku:
"Wielki sukces młodego fotografa z Radzynia Podlaskiego! Tomasz Młynarczyk zdobył I Miejsce w 4 Kategoriach i Nagrodę Główną drugiego wewnętrznego konkursu ZPFP."
TomekM DSC 4755bw chmurki nad radzyniem 2019 1200
TomekM DSC 4287 las bw 2019 1200
TomekM img709 negatyw camera obscura pseudosolaryzacja papier ilford rc deluxe 25m radzyn 2019 1200

Jarosław Jeleński
Mieszka w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Pomorsko - Kujawskim od 1995 roku.
Fotografuje od ponad 40 lat. Dokumentuje okazy rodzimej fauny i flory. Jego ulubione tereny fotograficznych łowów to Bory Tucholskie, Puszcza Białowieska, Dolina Dolnej Wisły i ukochane Podlasie oraz leżące blisko miasta łąki, lasy, pola i wody. Fotografuje w technice cyfrowej i nie ogranicza się do wykonywania zdjęć dokumentalnych.
Koncentruje się na planowaniu kadrów, wyborze miejsca i światła oraz pory dnia. Wszystko jest dla niego tak ważne, jak sama technika. Samodzielnie zajmuje się "cyfrowym wywoływaniem" swoich prac, łącznie z ich wydrukiem. Fotografia istnieje dla niego tylko na papierze w formie wydruku, odbitki, powiększenia.
Jest autorem i współautorem licznych wystaw fotografii w galeriach i muzeach. Razem z bratem tworzy galerię fotografii przyrodniczej "Na płocie - pod bocianim gniazdem" w Rogaczach na Podlasiu. W ostatnim czasie powraca do fotografii monochromatycznej i realizuje projekty w technice analogowej czarno-białej.
https://www.facebook.com/artfotonatura
j jelenski 017 1200
j jelenski 057 1200
j jelenski 024 1200

Grzegorz Okołów
Urodził się i wychował w Białowieży; tam też, w Puszczy, zaczynał przygodę z fotografowaniem. Aparat towarzyszył mu zarówno podczas wycieczek do lasu, jak i podczas coraz dalszych wyjazdów i wypraw. Przeszedł niemal cały „szlak bojowy” – od Smieny 8m, przez kultowego Zenita średnioformatowego, manualne i coraz bardziej zautomatyzowane lustrzanki analogowe, po fotografię cyfrową.
Fotografuje przyrodę, czasem dziką, czasem tę bardziej udomowioną i przekształconą. Uwiecznia to, co akurat mu się spodoba – może to być pejzaż, detal, grzyb, roślina, jakieś większe lub mniejsze zwierzę. Nie uważa się za „gatunkowca”; bardziej od gatunku pociąga go forma, chociaż na potrzeby zdjęć ilustrujących publikacje stara się połączyć jedno z drugim. Ostatnio oprócz fotografowania przyrody zajmuje się też jej filmowaniem. Autor licznych artykułów, książek przyrodniczych, współautor kilku albumów fotograficznych o tematyce przyrodniczej.
Laureat nagród w konkursach diaporamy i pokazów zdjęć w Szczecinie, Toruniu i Izabelinie, gdzie zdobył Grand Prix Wizji Natury w 2017 roku za "H202".
Przez kilkanaście lat kierował Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. W ZPFP od 1995 roku. Pełnił funkcję Wiceprezesa i p.o. Prezesa w Zarządzie Głównym, aktywnie działał w Okręgu Mazowieckim aż do roku 2014, gdy przeprowadził się na zachód Polski.
www.facebook.com/okolowfoto
GO Warta 1200
GO Białowieski PN 1200
GO zubr MG 7738 1 1200
parent menu item not found: "130"