Zebranie Okręgu - grudzień 2017


Koniec roku to czas podsumowań. Na grudniowym spotkaniu wspominaliśmy więc najważniejsze wydarzenia mijającego roku oraz oglądaliśmy najlepsze fotografie. Była to doskonała okazja aby obejrzeć nagrodzone prace z konkursów Fotograf Roku ZPFP i festiwalu diaporam z Izabelina oraz z festiwalu Sztuka Natury z Torunia.
Uzupełnieniem tej fotograficznej uczty były pokazy zdjęć zrobionych przez Krzysztofa Korca (Stawy Milickie) i Grzegorza Zakrzewskiego (okolice Kutna).
Rozstrzygnęliśmy też grudniową edycję Ligi Fotografów. Tym razem 3 punkty i nagroda książkowa trafiły w ręce Michała Staneckiego. Niemałą zasługę w tym sukcesie ma zapewne "bohater drugiego planu" ;-) z jego fotografii. Tym sposobem Michał został aktualnym liderem naszej ligi. A już w styczniu poznamy wyniki kolejnej odsłony konkursu.
Historię jednego zdjęcia przedstawił Sebastian Sołtyszewski. Klasyczne już zdjęcie z rykowiska to ryczący byk. Ale tym razem mogliśmy posłuchać opowieści jak powstały rzadko spotykane zdjęcia "śpiewającej łani". Sebastian zaprezentował też ciekawą publikację edukacyjno-przyrodniczą, czasopismo "Głos Przyrody". Ten interesujący kwartalnik to edukacyjny magazyn familijny poświęcony przyrodzie Polski. Tworzą go biolodzy, leśnicy, pedagodzy, przyrodnicy-edukatorzy, fotografowie i inni pasjonaci przyrody. Sebastian jest jednym z redaktorów pisma, publikując w nim swoje opowieści o przyrodzie, porady dla młodych fotografów a przede wszystkim swoje doskonałe zdjęcia. Z magazynem współpracuje wielu innych członków ZPFP, znanych fotografów przyrody jak Magda Sarat, Grzegorz Okołów czy Łukasz Łukasik. Aby dowiedzieć się więcej i zaprenumerować czasopismo odwiedźcie koniecznie stronę www.glosprzyrody.pl
Inną ciekawą propozycją dla młodzieży jak i dorosłych były przyrodnicze gry edukacyjne zademonstrowane przez Macieja Cichosza. To doskonała zabawa, która jednocześnie ma znaczący walor edukacyjny i rozbudza zainteresowanie otaczającym nas środowiskiem. To również fantastyczna propozycja na prezent gwiazdkowy.
Ale najlepszym chyba świątecznym prezentem dla wszystkich uczestników spotkania było ogłoszenie decyzji Zarządu o przyjęciu do naszego grona pięciu nowych, sympatycznych członków :-)
Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii na kolejne spotkanie 17 stycznia już w nowym 2018 roku.
 
 
parent menu item not found: "130"