HeaderSearchForm

Plener MIKOSZEWO

Tak, jak było już zapowiedziane w kwietniu br, na pierwszym, fotograficznym plenerze OT ZPFP kadencji 2016-2019, w dniach 9-11 września 2016 r. ponownie spotkaliśmy się w terenie. Tym razem gościliśmy nad morzem, we wsi Mikoszewo. Jest ona położona po wschodniej stronie ujścia- przekopu Wisły do morza, na początku Mierzei Wiślanej. Mikoszewo jest miejscem, gdzie nienaruszoną działaniem człowieka przyrodę można spotkać na każdym kroku. Przy samym ujściu Wisły, na północ od wsi, utworzony został rezerwat Mewia Łacha, który jest miejscem gniazdowania rzadkich gatunków ptactwa wodnego oraz miejscem odpoczynku dla ptaków  w trakcie corocznych wędrówek do ciepłych krajów. Właśnie te okolice stały się dla nas i naszych gości – kandydatów i sympatyków OT ZPFP  miejscem 3-dniowych bezkrwawych łowów.
W trakcie trwania naszego pleneru, Michał Fabiszewski – jego dusza i organizator, oprócz intensywnego fotografowania, zaplanował również i wieczorne ogniska, na których przy okazji  pieczenia kiełbasek odbywały się rozmowy i ożywione dyskusje związane z fotografią. O swojej nowej pasji, przy iskrach ogniska, ciekawie opowiadała Monika Lüdtke,  która z Dawidem Brożkiem tworzy wspaniały fotograficzny duet Made of dreams. By jeszcze bardziej urozmaicić wieczory, Michał wynajął świetlicę, w której wykorzystując rzutnik multimedialny, umożliwił podziwianie fotograficznego dorobku naszych gości i gospodarzy pleneru. Gwiazdą pierwszego wieczoru był jego najmłodszy uczestnik  - Piotr Górny, który sprezentował wszystkim obecnym profesjonalny wykład dotyczący swojej twórczości fotograficznej, oczywiście okraszony wspaniałymi fotami. Podczas trwania całej imprezy niezwykłą wiedzą ornitologiczną dzielił się ze wszystkimi również zaproszony gość - Krzysztof  Kowalski.
Jak na porządny plener fotograficzny przystało, jego organizator ogłosił konkurs fotograficzny pt. Fotograf  Pleneru Fotograficznego Mikoszewo 2016. Do konkursu, którego jurorem został nasz poprzedni Prezes tj. Piotr Kriesel, nie biorący udziału w imprezie, wpłynęło 15 prac. Według jego oceny, za pracę pt. " ZDOBYCZ "  Fotografem  Pleneru Fotograficznego Mikoszewo 2016 został Piotr Górny - sympatyk naszego okręgu, który mam nadzieję, w niedługim czasie zostanie członkiem OT ZPFP.
Zdjęcia biorące udział w konkursie:
Wiceprezes naszego okręgu dwoił się i troił, by zapewnić nam jak najlepsze warunki. Myślę, że wybrana przez niego miejscówka zadowoliła nas wszystkich. Wspaniale współpracowało z nami wszelakie ptactwo ( prawie każdy z nas zaliczył co najmniej jeden nowy gatunek). Na plaży podziwialiśmy mnóstwo gatunków, a mianowicie: szlamniki, biegusy zmienne i rdzawe, kamuszniki, sieweczki obrożne, mewy śmieszki, mewy siodłate, kormorany, czaple siwe. Pojawiła się również siewnica, lodówka, kwokacz i bielik. Wieczorem, na sąsiadującym z naszą kwaterą drzewie, usłyszeliśmy puszczyka, który dziwnym zrządzeniem losu dał nam o sobie znać, tuż po obejrzeniu multimedialnego pokazu śp. Artura Tabora pt." Sowy Polski ".
Mam nadzieję, że na plenerze czasu nie zmarnowaliśmy, a utwierdził mnie w tym nasz gość – Michał Zieliński, który stwierdził : ” w tak doborowym towarzystwie nawet bez zdjęć, to nie byłby zmarnowany czas”. Niech to jednocześnie stanowi podziękowanie dla Michała Fabiszewskiego za poświęcenie swojego cennego czasu i trud włożony w organizację pleneru.
tekst: Janusz Kępa
 
parent menu item not found: "130"