HeaderSearchForm

XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - w tradycyjnej formule i transmisją na żywo!

 
Tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury" będzie inny od wszystkich poprzednich, zarówno od tych piętnastu, tradycyjnie organizowanych w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie, jak i ubiegłorocznego w formule on-line.
W tym niełatwym również dla organizatorów roku, odbędzie się on w wersji hybrydowej łącząc spotkanie na żywo - w reżimie sanitarnym z ograniczonym udziałem publiczności oraz obowiązkowymi miejscówkami wraz z transmisją w Internecie. Dzięki temu wszyscy fani fotografii przyrodniczej i Festiwalu będą mogli go śledzić na naszym kanale YouTube.
Wizje Natury to jedyny w Polsce festiwal poświęcony fotografii przyrodniczej. To dwa dni wypełnione najwyższej klasy pokazami zdjęć i pasjonującymi opowieściami o dzikiej przyrodzie. To również konkurs pokazów multimedialnych, ogłoszenie wyników prestiżowych konkursów fotograficznych, a także wystawa - w tym roku wyjątkowa, jubileuszowa, członkiń i członków Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Czytaj więcej...

Otwarty Konkurs Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2021”

 
Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy zapraszają do udziału w Konkursie Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2021”. Jest to tradycyjny konkurs krótkich prezentacji i diaporam, w których dźwięk i obraz stanowią nierozerwalną całość.
Zarówno pokazy prac jak i ogłoszenie wyników Konkursu będzie miało miejsce podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” w Izabelinie k. Warszawy w dniach 20 i 21 listopada 2021 r. 
Fundatorem nagrody głównej konkursu oraz nagród za I i II miejsce jest firma CANON Polska - partner technologiczny Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wartość nagród rzeczowych w konkursie przekroczy 15 tys. zł.
Termin nadsyłania prac - 11 października 2021 r.

Czytaj więcej...

Konkurs pod patronatem ZPFP „Wokół Kremenarosu – CZŁOWIEK - PRZYRODA - KULTURA”

 
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Wokół Kremenarosu – Człowiek - przyroda - kultura”. Konkurs adresowany jest do pasjonatów fotografii z Polski i Słowacji w wieku od 16 roku życia wzwyż.
Celem konkursu jest zainteresowanie poznawaniem unikalnego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego sąsiadujących z sobą dwóch parków narodowych – Bieszczadzkiego PN i PN Połoniny. Poznawanie wyjątkowego bieszczadzkiego krajobrazu, połonin, puszczańskich lasów i ich mieszkańców umożliwiają między innymi wyznakowane w terenie dwa szlaki transgraniczne.
Konkurs został objęty patronatem artystycznym Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa z dniem 23.08.2021 r. (data wpłynięcia zgłoszenia). 

Czytaj więcej...

Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny - edycja 2021

 
Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza, drugi rok z rzędu, do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.
Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, zasługuje na naszą uwagę i ochronę. Z myślą o tym aby zachęcić uczestników konkursu do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej, ZPFP po raz pierwszy zorganizował ten konkurs w roku jubileuszu 25-lecia działalności Stowarzyszenia (1995-2020). Ubiegłoroczna edycja konkursu spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem fotografów przyrody z całego Kraju co zachęciło organizatorów do ogłodszenia kolejnej jej edycji - 2021.

Czytaj więcej...

Przyroda jest kobietą czyli fotografki w dziczy

 
W tym roku co miesiąc będziemy Was zapraszać na spotkania i warsztaty online w ramach festiwalu Wizje Natury 2021.
A skoro marzec jest Miesiącem Kobiet, będziemy rozmawiać o tym, czy fotografia przyrodnicza jest kobietą. Z jakimi problemami mierzą się fotografki w zasiadkach? Czego się boją i jak sobie z tym radzą? Swoimi doświadczeniami podzielą się Agnieszka Bilińska, Adriana Bogdanowska i Katarzyna Gubrynowicz, rozmowę poprowadzi Paulina Surniak. Spotkanie zilustrują zdjęcia autorstwa licznych członkiń ZPFP. Zapraszamy!

Wspólny Las - plener rozproszony ZPFP

 
Związek Polskich Fotografów Przyrody postanowił przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji inicjatyw społecznych Wspólny Las (https://wspolnylas.pl), która pragnie w specjalny sposób zaakcentować międzynarodowy Dzień Lasów 21 marca 2021 (ustanowiony przez ONZ w 2012 roku).
W związku z tym wszystkich chętnych członków Stowarzyszenia oraz zainteresowanych zapraszamy do udziału w leśnym plenerze fotograficznym 21 marca w rejonie miejsca swojego zamieszkania. Byłby to plener rozproszony ZPFP po wielu lasach w Kraju. Z tego pleneru poprosimy o zdjęcia (z podaniem miejsca - nazwy lasu), które zamieścimy w galerii wydarzenia na FB.

Czytaj więcej...

Program Festiwalu Wizje Natury 2020

 
Tegoroczny XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury będzie festiwalem wirtualnym i potrwa 7 dni.
Inauguracyjnym dniem Festiwalu będzie niedziela 22 listopada. To dzień pokazów i ogłoszenia wyników dwóch ważnych konkursów – Fotograf Roku 2020 ZPFP oraz pierwszego otwartego ogólnopolskiego Dzikie, piękne, polskie
Będą też zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych (mając nadzieję, że za rok spotkamy się z nimi na wielkiej sali Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego) oraz pokaz o dotychczasowym dorobku foto-przyrodniczym Stowarzyszenia z okazji jego jubileuszu 25-lecia. 
Niespodzianką tego dnia będzie ogłoszenie specjalnego konkursu na czas trwania Festiwalu organizowanego z partnerem festiwalu firmą CANON Polska. Jego szczegóły podane zostaną właśnie w niedzielę. 
W tygodniuw 2. części festiwalu, spotkamy się 30 listopada oraz 1 i 2 grudnia (od poniedziałku do środy), a w 3. finałowej części - 11 i 12 grudnia (piątek i sobotę) oraz 13 grudnia w niedzielę
W tych dniach, 2. i 3 części, będziemy zapraszali na spotkania z fotografami, autorami warsztatów z różnych dziedzin fotografii przyrodniczej, a także przyrodnikami, którzy podzielą się swoją wiedzą prosto z terenu
Będą też prezentacje poszczególnych okręgów ZPFP oraz foto-miejscówki, dzięki którym dowiemy się o ciekawych, a niekoniecznie bardzo znanych miejscach do fotografowania. W planach są również spotkania online, festiwalowy konkurs fotografii dla uczestników WN2020 online oraz inne atrakcje i niespodzianki.

Festiwalowy konkurs fotografii Wizje Natury 2020

 
Organizatorami konkursu pod hasłem “Festiwalowy konkurs fotografii - Wizje Natury 2020” są Związek Polskich Fotografów Przyrody oraz Canon Polska Sp. z o.o. Konkurs potrwa od 22 listopada 2020 roku od godziny 12:00 do 06 grudnia 2020 roku do godziny 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 grudnia 2020 podczas festiwalu Wizje Natury 2020 na stronie: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg. Aby wziąć udział w Konkursie, należy w terminie wysłać na adres, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jedno autorskie zdjęcie przyrodnicze przedstawiające wybrane miejsce w Polsce - ulubione miejsce, w którym Uczestnik fotografuje przyrodę. Zdjęcie może  przedstawiać zarówno krajobraz, jak również  detal, zwierzę, roślinę etc.
Konkurs jest otwarty zarówno dla członków Związku Polskich Fotografów Przyrody, jak i dla osób nie będących członkami tej organizacji - zapraszamy
 

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - 7 dni fotograficznych atrakcji online

 
W niedzielę 22 listopada startuje XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020. W tym roku oprócz pokazów i spotkań z fotografami, przygotowaliśmy serię interaktywnych warsztatów, czyli dawkę wiedzy na najwyższym poziomie. Dzięki formule online, każdy może w nich wziąć udział!  
Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal Wizje Natury 2020 odbywa się online - na kanale YouTube Związku Polskich Fotografów Przyrody. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni. 
W niedzielę 22 listopada poznamy laureatówkonkursu na Fotografa Roku 2020 ZPFP w 9 kategoriach oraz zdobywcę Grand Prix. Ogłosimy też wyniki pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu Dzikie, piękne, polskie. Przedstawimy zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych Wizje Natury 2021, a z okazji 25-lecia Związku przedstawimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy oraz pracę fotografów przyrody „od kuchni”. Mamy także niespodziankę – specjalny konkurs na czas trwania Festiwalu organizowany z partnerem festiwalu firmą CANON Polska. Jego szczegóły zdradzimy właśnie w niedzielę.

Czytaj więcej...

Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody

 
Z okazji 25-lecia działalności, Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.
Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, i zasługuje na naszą uwagę i ochronę. ZPFP po raz pierwszy organizuje otwarty konkurs fotografii przyrodniczej, aby zachęcić uczestników do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"