HeaderSearchForm

  • Festiwal Fotografii Przyrodniczej
 

Orsolya Haarberg

Pochodząca z Węgier Orsolya, architektka krajobrazu z wykształcenia, poznała swojego partnera Erlenda Haarberga w Norwegii w 2004 roku podczas badań nad bobrami, prowadzonych w ramach pracy doktorskiej. To wtedy postanowiła zamienić pasję fotografowania w zawód. Od tamtej pory tworzą z Erlendem zespół. Mieszkają w Norwegii i skupiają się na fotografii krajobrazowej i przyrodniczej w krajach nordyckich. Wspólnie wydali trzy książki: Lapland – the Alaska of EuropeIceland – land of contrasts oraz Iceland in all its splendour. Ich zdjęcia ukazywały się między innymi w „National Geographic”, „GEO” oraz „BBC Wildlife”.
W swojej pracy Orsolya stara się uchwycić wszystko co niezwykłe w przyrodzie obserwowanej przez nas na co dzień. Wykonuje portrety zwierząt w ich naturalnym środowisku tak, by ich nie niepokoić. Skupia się na detalu czy też niespodziewanej chwili wyjątkowego światła, które buduje atmosferę, dramatyczny nastrój lub dodaje magii fotografowanej scenerii. Orsolya jest laureatką międzynarodowych konkursów oraz dwukrotną zdobywczynią tytułu Hungarian Nature Photographer of the Year.

Czytaj więcej...

Artur Tabor

Rozmowa z Arturem Taborem nagrana w czerwcu 2008 roku w domu państwa Bakun. Artur opowiada w niej o początkach fotografii, o pierwszych ciemniach i wywoływaniu zdjęć czarno-białych. Mówi dlaczego zajął się fotografią przyrodniczą. Opowiada o emocjach w fotografii, o przygotowaniach do pracy w terenie, o drodze do zrobienia wymarzonego zdjęcia.
Rozmowa ta jest to przede wszystkim opowieść o fotografii jako drodze życia, którą Artur Tabor wybrał lub która jego wybrała. Tłem rozmowy są zdjęcia i muzyka.

Czytaj więcej...

Adam Wajrak

Adam Wajrak - jeden z czołowych polskich dziennikarzy, który swój czas i uwagę poświęca sprawom środowiska w Polsce. Miłośnik dzikiej przyrody - z pasją ją poznaje, podgląda, fotografuje, by potem przybliżyć ją innym.
Na pytanie, co dla nas szykuje, odpowiedział: 
"Opowiem o fotograficznych wyzwaniach w Puszczy Białowieskiej z którymi sobie poradziłem i nie - czyli o wilkach, rysiach, żurawiach, orliku i dzięciole czarnym i jarząbku. Oraz o tym co chciałbym jeszcze spotkać i uwiecznić poza nią czyli o fokach, chomikach i niedźwiedziach. 
Na koniec o kilku bardzo ważnych wyzwaniach niefotograicznych, ale bardzo ważnych przyrodniczo i o tym w co fotografowie mogli by się angażować"

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"