HeaderSearchForm

Wyniki Konkursu Pokazów Multimedialnych - Wizje Natury 2019

Podczas jubileuszowego, XV Międzynarodowego Festiwalu w Izabelinie 16-17 listopada 2019 roku ogłoszone zostały wyniki otwartego konkurs Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2019”.  Jest to tradycyjnie organizowany konkurs krótkich prezentacji i diaporam opartych na autorskim połączeniu obrazów i muzyki w nierozerwalną całość.  Goście festiwalu obejrzeli wszystkie zgłoszone i dopuszczone do konkursu przez Jury prace oraz przyznali nagrodę publiczności.
W skład Jury weszli w tym roku ubiegłoroczny zwycięzca „Wizji Natury” Przemysław Jośko i Radosław Siekierzyński z Zarządu Głównego ZPFP, zaś obradom przewodniczyła doświadczona jurorka Małgorzata Książkiewicz.
Dziękujemy Jury za czas poświęcony na ocenę zgłoszeń i serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Grand Prix konkursu pokazów multimedialnych Wizje Natury 2019 – Joanna Antosik-Żołądek „Tęczowy las”
Z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją. Od roku 2012 członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Tak Asia pisze o sobie:
W fotografii interesuje mnie to, co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czegoś nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób, w jaki go widzę i czuję, dlatego tak lubię diaporamę. Dzięki mnogości form wyrazu można pokazać naturę w szczególny, osobisty sposób...
Asia ma na koncie pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Jej pokazy można było również oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech.
Zapraszamy na stronę Asi: www.joannaantosik.com
Niemal w tym samym czasie diaporama zdobyła również Grand Prix XL Pomorskich Spotkań z Diaporamą w Szczecinie. Wyjątkowe osiągnięcie! 
Nagroda Publiczności – Urszula Frydrych „Taniec z szablami”
Od 2014 roku należy do ZPFP. Jak sama o sobie mówi, kocha przyrodę i stara się ją pokazać najpiękniej jak potrafi.
Miejsce I Paweł Wrona „Intruzi”
Rocznik 1981. Fotografią przyrodniczą zainteresował się w szkole podstawowej, gdy w jego ręce trafił przepiękny album "Wśród trzcin i wód" Włodzimierza Puchalskiego. Jedna z czterech serii "zielonej serii" pioniera polskiej fotografii przyrodniczej tak go zafascynowała, iż sam jako miłośnik przyrody zapragnął rejestrować ją na kliszy fotograficznej. Pierwszym aparatem, który trafił w jego ręce był kupiony w komisie Zenit 12XP i tak to się zaczęło... Paweł fotografuje przyrodę głównie w okolicach Tarnowa, gdzie mieszka. Tematyka jego prac jest dość różna począwszy od krajobrazów a skończywszy na fotosnajperce. Zawsze stara się, aby uczucia, które towarzyszą mu podczas komponowania danego kadru mógł odczuć również jego odbiorca. Od 2013 roku jest członkiem Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Był nagradzany i wyróżniony w konkursach pokazów cyfrowych podczas festiwalu „Sztuka Natury” oraz „Wizje Natury” Zdobył również tytuł Fotografa Roku 2019 Okręgu Krakowskiego ZPFP.
Miejsce II Katarzyna Gubrynowicz „To-nie mój świat”
Artystka grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotograf przyrody. W latach 2013-1016 prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureatka wielu konkursów artystycznych, m.in. pokazów multimedialnych. W swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim ukazywaniem piękna dzikiej przyrody w Polsce i za granicą.
Miejsce III Darek Wojciechowski „Martwa Dolina”
Ur. 1964, zamieszkały w Krakowie, z wykształcenia elektronik.
Fotografią zajmuję się od prawie 30 lat. Moje zainteresowania koncentrują się głównie wokół fotografii przyrodniczej. Fascynuje mnie fotografia pejzażu oraz makrofotografia – głównie piękno roślin. Dużą przyjemność sprawia mi możliwość pokazywania detali występujących w naturze. Mam świadomość, że są one dla innych praktycznie niezauważalne. Od kilku lat z wielką pasją fotografuję także motywy etnograficzne – urzekło mnie przede wszystkim Polesie ze swoją oryginalną zabudową i klimatem rodem sprzed wielu lat.
Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat wielu konkursów ZPFP. Czterokrotny zdobywca tytułu „Fotograf Roku Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody”. W 2018 roku zdobywca tytułu "Fotograf Roku ZPFP".
Od wielu lat podróżuje i fotografuje wraz z żoną, a powstających podczas podróży zdjęć tworzą ciekawe diaporamy, które zostały docenione w licznych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie diaporam „Wizje Natury” 2006 w kategorii diaporam zagranicznych za diaporamę „Stworzenie świata”, II miejsce w konkursie „Wizje Natury” 2007 za diaporamę „We dwoje”.
Obiektem naszych dalszych podróży była Północ Norwegii, która zachwyca magicznym światłem i przestrzenią, Indie ze swoimi fascynującymi kolorami, a także Afryka i wspaniały świat dzikich zwierząt.
Darek zdobył też brązowy medal w VII Ogólnopolskim Festiwalu Diaporam Cyfrowych, złoty medal Fotoklubu RP i tytuł "Najlepszy autor salonu FIAP" za diaporamę "I Wish You to Be Free" oraz medal ZKP za diaporamę "Wiatrem rzeźbione, słońcem spalone", Szczecin 2012.
Wyróżnienie Cezary Ćwikowski „W morzu chmur”
Urodzony w 1964r. Mieszka w Ustrzykach Dolnych nazywanych „Bramą w Bieszczady”. Od 1991r. zawodowo związany z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Od kiedy pamięta fascynowały go zwierzęta, a zwłaszcza ptaki. Najpierw ich poznanie, później prowadzenie badań i fotografowanie. Ale Bieszczady odkryły przed nim także nowe fotograficzne możliwości – karpacką puszczę, górskie potoki i krajobrazy.
W fotografowaniu, najwierniejszy, jestem bieszczadzkiej przyrodzie, ale uciekam czasem w inne góry albo nad obszary wodno-błotne. Bardzo lubię wtopić się w przyrodę, przyczaić, zamaskować w prymitywnej czatowni i czekać na rozwój wydarzeń.
 Wyróżnienie Jakub Spodymek „Galaktyka Tragopogon pratensis
Członek Okręgu Śląskiego ZPFP oraz Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. W ostatnim czasie całkowicie zafascynowany i pochłonięty nocną fotografią zwierząt.
parent menu item not found: "130"