HeaderSearchForm

 

Wystawa Przemysława Degórskiego "W obiektywie przyrodnika"

Zdjęcie przedstawiające Przemka Degórskiego robiącego zdjęcie w terenie. W tle widać brzozy oraz porośnięty mchem zwalony pień. Las jest pozbawiony liści. Przemek jest wpatrzony w dal. Ma krótko przystrzyżoną brodę i włosy. Ubrany jest w czarną, ocieplaną kurtkę i czapkę z daszkiem w barwach kamuflujących. Obsługuje lustrzankę ustawioną na solidnym statywie.Zapraszamy na wystawę fotografii naszego kolegi Przemysława Degórskiego przedstawiających przyrodę Ziemi Gnieźnieńskiej podglądaną o różnych porach roku.
Pozornie zwyczajne miejsca: lasy, łąki, brzegi wód, zwierzęta, rośliny, mogą stać się fascynujące i tajemnicze. Autor zdjęć ma swoje ukochane przestrzenie, do których wielokrotnie wraca, by
zatrzymać ich urok w rozmaitych okolicznościach i okresach roku.
Wernisaż wystawy odbędzie się 25 października 2019, o godzinie 18:00 w czytelni na piętrze II LO w Gnieźnie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2019.

Czytaj więcej...

Waldemar Graś nagrodzony w konkursie "Przyroda obszaru LGD Puszcza Notecka"

Nagrodzone zdjęcie Waldka Grasia przedstawiające dwa motyle z rodziny bielinkowatych siedzące po przeciwnych stronach źdźbła trawy sprawiając wrażenie lustrzanego odbicia. Ciepłe światło w kontrze sprawia, że skrzydła zdają się być półprzezroczyste.
Mamy przyjemność poinformować, że nasz okręgowy kolega Waldemar Graś zdobył pierwsze miejsce oraz wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Przyroda obszaru LGD Puszcza Notecka" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania "Puszcza Notecka".
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej...

Nowe osoby w okręgu

Jak wiadomo, nic nie trwa wiecznie... Nawet okres kandydacki. :) W minionych miesiącach zakończył się on szczęśliwie dla Ewy Krym, Tomasza Podlaka, Aleksandry Stępień, Zbigniewa Wdowińskiego, Wojciecha Nawrockiego.
Witamy Was serdecznie w naszym gronie, życząc wielu niezapomnianych chwil podczas obcowania z Naturą! :)
Na koniec zapraszamy na zdjęcia kandydackie naszych Koleżanek i Kolegów.
 

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria GRAND PRIX

Budzimy się o świcie, pędzimy na łąki pchani wewnętrzną potrzebą obcowania ze światem Flory i Fauny. Przemierzamy lasy i pola, by o wschodzie słońca uchwycić to co ulotne i niedostrzegalne dla innych. Efemeryczne chwile żurawi, bielików, jeleni oraz muflonów stały się udziałem naszego Kolegi Michała Bartkowiaka, który to został okrzyknięty Fotografem Roku 2018 Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Wyboru dokonało Jury w składzie:
Andrzej Kepel
Marek Lapis
Piotr Skórnicki

Michale, przyjmij proszę serdeczne gratulacje! Niech Twoja pasja nieustannie dodaje Ci skrzydeł!
P.S. Michał był jednym z naszych Prelegentów podczas Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania".
 
 

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH

Świat w naszych rękach to stwór dziwny i nieodgadniony. Relacje człowiek-cywilizacja-Przyroda bywają zaskakujące i nieprzewidywalne, o czym przekonali się laureaci ostatniej już kategorii w konkursie na Fotografa Roku 2018. Owoce obcowania człowieka z Naturą napotkali na swej drodze Maciej Lelonkiewicz, Ilona Kobylińska-Konieczna, Michał Bartkowiak, Paweł Jakubek oraz Grzesiu Okołów.
Poniżej prezentujemy fotografie zwycięzców w kategorii Świat w Naszych Rękach. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria SSAKI

Obcowanie z dzikimi zwierzętami w ich środowisku naturalnym od zawsze wzbudzało wiele emocji. Przenikanie do ich świata tak, by nie zakłócić im rytmu dnia i nocy to nie lada wyzwanie. Choć bywa, że wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie. Udało się to Karolowi Grabskiemu. Dnia pewnego, pośród łanów zbóż, napotkał zająca, który zmierzał...Niewątpliwie zmierzał na podium w kategorii Ssaki. Natomiast wilczkom Lecha Jędrasa niespecjalnie się spieszyło i znalazły się na miejscu drugim, tuż przed dumnie kroczącym jeleniem Michała Bartkowiaka. Do chłopaków dołączyły także, toczące bój, byki Michała oraz suseł Karola. Panowie, serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zwycięskimi fotografiami w kategorii Ssaki.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria ROŚLINY GRZYBY POROSTY

Kolejna kategoria w konkursie na Fotografa Roku 2018 umożliwiła nam wędrówkę po królestwie roślin, grzybów i porostów. Z Maciejem Pietrzakiem, którego zdjęcie zostało uhonorowane zaszczytnym pierwszym miejscem, zanurzyliśmy się w nostalgiczne zawilce. Na podium, do Macieja, dołączył także Grzesiu Okołów, Jerzy Kościjańczuk oraz Grzesiu Wróblewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy na podróż po kategorii Rośliny, Grzyby, Porosty.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria PTAKI

Ptak jaki jest każdy widzi, ale to właśnie sóweczka oczami Karola Grabskiego zdobyła uznanie członków Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. W towarzystwie Karola i sóweczki znalazł się nie tylko bielik, ślepowron, puszczyki oraz żurawie, ale także Grzesiu Wróblewski i Michał Bartkowiak. :) Koledzy, przyjmijcie proszę serdeczne gratulacje!
Poniżej prezentujemy wszystkie zwycięskie prace w kategorii Ptaki.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria OWADY I PAJĘCZAKI

Nadszedł czas, by przedstawić osoby, którym to niestraszne owady i pajęczaki. Co więcej, potrafią uchwycić je w nietuzinkowy sposób. Mowa o Leszku Prasnowskim, Witku Zielińskim, Macieju Lelonkiewiczu oraz o Bogdanie Walkiewiczu. Koledzy, serdecznie gratulujemy!
Poniżej prezentujemy wszystkie zwycięskie zdjęcia w kategorii Owady i Pajęczaki.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria KRAJOBRAZ

Patrząc na zwycięskie zdjęcie w kategorii Krajobraz niezwłocznie chciałoby się znaleźć w takiej scenerii. Otulić jesiennymi drzewami, zamknąć oczy i pozwolić, by mgła na wskroś przeniknęła całe ciało. Szczęściarą, która doświadczyła tego na własnej skórze jest Ania Klinkosz, autorka tegoż zdjęcia. Prace uwieczniające efemeryczne chwile, wykonane przez Leszka Prasnowskiego, Macieja Pietrzaka, Ilonę Kobylińską-Konieczną oraz Grzesia Okołowa także zostały docenione. Serdecznie gratulujemy!
Poniżej prezentujemy wszystkie zwycięskie zdjęcia w kategorii Krajobraz.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria KOMPOZYCJA I FORMA

Królestwo Flory i Fauny kusi swą różnorodnością nie tylko wzorów i faktur, ale także i układów kompozycyjnych. Przekonali się o tym między innymi: Ania Klinkosz, Grzesiek Wróblewski, Witek Król, Ilona Kobylińska-Konieczna oraz Grzesiek Okołów. To właśnie ich prace zostały docenione w kategorii Kompozycja i Forma. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do zapoznania się ze zwycięskimi fotografiami.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria INNE ZWIERZĘTA

Sssssspójrzcie proszę na kolejną kategorię w konkursie "Fotograf Roku 2018". Płazy, gady, ryby czyli Inne Zwierzęta. Galaretowate ciało, skóra naga i wilgotna, pokryta łuskami i tarczkami, jama gardłowo-gębowa, klapki na nozdrza, palce spięte błoną pławną...Czyż nie brzmi kusząco?...Oczywiście, że tak! Co niewątpliwie może potwierdzić Witek Król, Leszek Prasnowski, Paweł Jakubek oraz Ilona Kobylińska-Konieczna. Serdecznie gratulujemy niesamowitych spotkań z cudami Natury!
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zwycięskimi pracami w kategorii Inne Zwierzęta.

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2018 ZPFP OW - kategoria IMPRESJE

Efemeryczne chwile w bliskim sąsiedztwie wody, w różnych stanach skupienia, można odnaleźć w kategorii Impresje. Zamknięte w ramy fotografii wręcz kuszą i nawołują: „Opuść o poranku domowe pielesze, bez względu na porę roku, otul się Naturą i czekaj…Czekaj na ten jeden jedyny wyjątkowy moment.” Maciej Lelonkiewicz, Ania Klinkosz, Lech Jędras oraz Maciej Pietrzak cierpliwie czekali, czekali i doczekali się zarówno tego niepowtarzalnego momentu jak i miejsca na podium. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Nowi członkowie okręgu

Na spotkaniu marcowym swoje zdjęcia pokazywali Jola i Konrad Jot. Niezmiernie miło nam przywitać wśród nas nowych członków naszego okręgu. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów fotograficznych. Zapraszamy do objerzenia galerii zdjęć kandydackich.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"